Náš príbeh

Náš príbeh, poslanie a vízia.

Spoločnosť MONQ prišla s víziou – zdieľať osobnú aromaterapiu kdekoľvek®.

Po desaťročiach pôsobenia na chirurgickom oddelení chcel zakladateľ MONQ, MUDr. Eric Fishman priniesť zmenu pre ľudí súčasnej doby. Túžil urobiť niečo pozitívne pre svet. Začal teda skúmať možnosti wellness – príležitosť spojiť nové technológie a staroveké poznatky. Spojením vedy a štýlu prepojiť holistické zdravie a starodávnu aromaterapiu. Tak vznikol príbeh MONQ.

Z tejto túžby sa vyvinula vízia MONQ. MONQ spája starodávne s moderným, prírodu s technológiou s cieľom zlepšiť ľudské životy jedným dychom.

Pre rozvoj svojej myšlienky spojil doktor Fishman tím nadšených odborníkov v oblasti zdravej výživy, prírodných liečiteľov, špecialistov na esenciálne oleje a technológov, ktorý vytvárajú nový spôsob, akým môžu podporiť lepší život ľudí pomocou terpénových profilov. Spôsob, ako ovplyvniť to, ako sa cítime v každodennom živote.

Čo sú to vlastne terpény a aký je ich príbeh?

Sú to aromatické molekuly uvoľnené po extrakcii z rastlín. Terpény vo forme éterických olejov sa už celé generácie používajú na liečenie, ale aj na pozdvihnutie ducha. Tím vytvoril inovatívny produkt, ktorý umožní priamo inhalovať tieto terpény.

Prechádzka v prírode nás zavedie medzi tisícky terpénov. V tejto myšlienke sa vás opýtame: ” Prechádzali ste sa niekedy v prírode, aby ste upokojili svojho ducha?” Dnes, v týchto časoch celosvetovej industrializácie a globalizácie , stále menej času trávime v prírode, pričom sa ochudobňujeme o šťastie dýchať prírodné terpény v prírode. Ľudia tak prežívajú pocity a stavy ako strach, depresia, smútok, nespokojnosť a iné. Tieto stavy boli vedecky deklarované ako “Syndróm nedostatku terpénov” (TDS) – objavil ho Dr. Fishman.

Keď naše telo v každodennom živote nedostáva potrebné množstvo terpénov, je ťažké dosiahnuť takzvanú homeostázu (udržiavanie relatívnej stability základných fyziologických ukazovateľov organizmu). V takejto situácii sa telo začne „energeticky vypínať“. Toto sú znaky (TDS) Terpene Deficiency Syndrome . Tím MONQ našiel spôsob, ako podporiť telo tak, aby dostalo potrebné množstvo terpénov v rýchlom a globalizovanom svete. Po mnohých pokusoch na vedeckých prístrojoch si odborníci na čele s doktorom Fishmanom začali všímať, ako medzi testovanými ľuďmi vládne povznášajúci duch. Ľudia s existujúcimi duševnými poruchami sa teda začínajú cítiť lepšie a majú pozitívnejšie myšlienky.

MONQ kombinuje tieto vlastné terpénové profily – naše typické zmesi – s modernou technológiou, takže keď nemôžete ísť von do prírody, môžete dýchať prírodu kdekoľvek. Naša rodina produktov aromaterapeutických difuzérov ponúka množstvo zážitkov a spôsob ako zažiť prírodu.

Pretože neustále hľadáme spôsoby, ako zlepšiť váš zážitok, spoločnosť MONQ ho povýši o nový rad produktov CBD, vytvorených tak, aby optimalizovali CBD aromaterapiou bohatou na terpény pre zdravý, bezpečný a neomamný sprievodný efekt.

Vyzývame vás, aby ste pozvali MONQ do svojho každodenného života a zlepšili svoj životný štýl! Na našej stránke blogu nájdete informácie o tom, ako používať produkty MONQ.

My v MONQ Slovensko vám tiež radi pomôžeme pri výbere, poradíme najlepšiu voľbu pre vás. Ďakujeme, že ste si vybrali MONQ – vytvárate s nami ten príbeh a už sa nevieme dočkať, ako veľmi si zamilujete túto zdravú alternatívu!